دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
اخبار دانشکده
آرشیو اخبار
سامانه ها
گروه های آموزشی
گروه اندودانتیکس
گروه اندودانتیکس
اندودانتیکس شاخه ای از علم دندانپزشکی است که با مورفولوژی، فیزیولوژی و پاتولوژی پالپ دندان و همچنین انساج اطراف دندان ارتباط دارد. هدف از درمان های اندودانتیک حفظ و بازگرداندن سلامتی بافت های اطراف ریشه می باشد. برای موفقیت در درمانهای اندودانتیک، دندانپزشک باید با علوم پایه چون بیولوژی پالپ نرمال، آناتومی و مورفولوژی دندان و ریشه، اتیولوژی، تشخیص و پیشگیری از بیماری های پالپ و پری آپیکال آگاهی داشته باشد و بتواند بیماریهای پالپ و صدمات وارده به آن و همچنین بیماریهای ناحیه پری آپیکال را تشخیص دهد و سپس درمان نماید.
ارتودانتیکس
ارتودانتیکس
رشته ارتودنسی شاخه ای از علم دندانپزشکی است .حیطه اصلی فعالیت این بخش،شامل پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری های دندانی فکی، آموزش نحوه خم کردن سیم و تهیه پلاک های مختلف ارتودنسی،نحوه انجام معاینات کلینیکی ، قالب گیری، و تراش قالب های ارتودنسی ، آنالیز رادیوگرافی ،طراحی درمان مال اکلوژن و درمان بیماران پس از تهیه پلاک های مختلف می باشد و در حیطه مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری و و عملی جهت دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های پژوهشی می باشد.
آسیب شناسی های دهان و فک و صورت
آسیب شناسی های دهان و فک و صورت
رشته آسیب شناسی دهان ، فک و صورت شاخه ای از علم دندانپزشکی است و حیطه اصلی فعالیت های این گروه ، شامل آگاهی از اتیولوژی و روند بیماری ها و شناخت و گزارش تغییرات میکروسکوپی ایجاد شده در بافت و تشخیص ریز بینی ضایعات ناحیه دهان ، فک و صورت می باشد و در حیطه های مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری و عملی جهت دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های پژوهشی می باشد.
پروتزهای دندانی
پروتزهای دندانی
رشته پروتزهای دندانی شاخه ای از علم دندانپزشکی است که شامل پروتز های ثابت و متحرک کامل، متحرک پارسیل ، متحرک فک و صورت و ایمپلنت های دندانی می باشد.حیطه اصلی فعالیت این بخش آموزش مراحل تهیه ی پروتز های ثابت یک واحدی،چند واحدی و بازسازی کامل فکی به صورت ثابت یا متحرک و پارسیل و درمان بیماران مشکلات فکی-صورتی و اکلوژن، آموزش مراحل بالینی و لابراتواری ساخت پروتز ثابت و متحرک می باشد و در حیطه مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری و عملی جهت دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های پژوهشی می باشد.
ترمیمی
ترمیمی
رشته دندانپزشکی ترمیمی شاخه ای از علم دندانپزشکی است حیطه اصلی فعالیت این بخش شامل پیشگیری و تشخیص پوسیدگی ها ، بازسازی و زیبا سازی دندان ها با استفاده از ساخت لامینیت ، روکش پرسلنی و کامپوزیتی ؛ ساخت بریج های مختلف با استفاده از کامپوزیت های تقویت شده و پرسلنی و غیره می باشد و در حیطه های مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری و عملی جهت دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های پژوهشی می باشد.
دندانپزشکی کودکان
دندانپزشکی کودکان
رشته دندان پزشکی کودکان شاخه ای از علم دندانپزشکی است و حیطه اصلی فعالیت این بخش شامل پیشگیری،تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان کودکان و نوجوانان طبیعی و با نیازهای خاص است و در حیطه های مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری و عملی جهت دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های پژوهشی می باشد.
رادیولوژی دهان و دندان
رادیولوژی دهان و دندان
رشته رادیولوژی دهان ، فک و صورت شاخه ای از علم دندانپزشکی است و حیطه اصلی فعالیت های این گروه ، تشخیص مبتنی بر تصویربرداری با تکنیک های کلاسیک و نوین رادیولوژیک در بررسی ضایعات نواحی دهان ، فک و صورت و انواع تصویر برداری و حفاظت در برابر تشعشعات کاربردی می باشد و در حیطه های مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری و عملی جهت دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های پژوهشی می باشد.
جراحی دهان و فک و صورت
جراحی دهان و فک و صورت
رشته جراحی دهان،فک و صورت شاخه ای از علم دندانپزشکی است.حیطه اصلی فعالیت این بخش شامل تشخیص و درمان جراحی ،غیر جراحی و جانبی بیماری ها، ضایعات، صدمات، ناهنجاری ها و نواقص زیبایی و مادرزادی و اکتسابی نسج نرم و سخت ناحیه دهان،فک و صورت می باشد و در حیطه های مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری و عملی جهت دانشجویان دکترای تخصصی و عمومی و همچمین فعالیت های پژوهشی می باشد.
پریودانتیکس
پریودانتیکس
رشته پریودانتیکس شاخه ای از علوم دندانپزشکی است که به حفظ و نگهداری و ارتقا سلامت نسوج اطراف دندان و ایمپلنت ( شامل پیشگیری، تشخیص و درمان) و بازسازی بافت های سخت و نرم فکین و جایگزینی دندان های از دست رفته توسط ایمپلنت های دندانی می پردازد. تأکید این رشته به حفظ سلامت دندان ها و ایمپلنت های دندانی با بهره گیری از تمامی روش های پیشگیری و شیوه های نوین درمانی می باشد.
بیماری های دهان و فک و صورت
بیماری های دهان و فک و صورت
رشته بیماری های دهان ، فک و صورت شاخه ای از علم دندانپزشکی است .حیطه اصلی فعالیت های این گروه ، توانایی تشخیص و شناسایی و درمان بیماری های مخاط ، غدد بزاقی ، مفصل گیجگاهی قکی و انجام درمان های دندانپزشکی برای مبتلایان به بیماری های سیستمیک می باشد و در حیطه های مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری و عملی جهت دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های پژوهشی می باشد.
تقویم آموزشی دانشکده
08 بهمن 1401
15 بهمن 1401
انتخاب واحد
16 بهمن 1401
16 بهمن 1401
شروع کلاس ها
30 بهمن 1401
01 اسفند 1401
حذف و اضافه
24 اردیبهشت 1402
25 اردیبهشت 1402
حذف اضطراری
24 خرداد 1402
24 خرداد 1402
پایان کلاس‌ها
27 خرداد 1402
07 تیر 1402
امتحانات
فرم ها
پذیرش واحد های درسی پذیرفته شدگان کنکور سراسری
پرسشنامه اطلاعات عمومی دانشجویان رشته دندانپزشکی
تعهد برای کارت ورود به جلسه و تاخیر در امتحان
تغییر رشته همراه با انتقال
اخذ واحد با سایر دانشکده ها
صورتجلسه تخلفات امتحانی
تایید گواهی استعلاجی
تسویه حساب
تقاضای همنیازی دروس
ترک تحصیل دائم دانشجو
حذف مردودی
درخواست مرخصی تحصیلی
فرایندها
فرآیند حق التدریس
آئین نامه ها
کوریکولوم آموزشی جدید
کوریکولوم آموزشی قدیم
فرم ها
فرم پروپوزال پایان نامه
فرم پروپوزال طرح تحقیقاتی
فرم ثبت عنوان پروپوزال
فرم ارزیابی
گزارش پایانی طرح تحقیقاتی
فرم کارشناسی گزارش پایانی طرح پژوهشی
سوگند نامه
شیوه نگارش پایان نامه
صدور مجوز دفاع از پایان نامه
فرم پروپوزال طرح فناورانه
فرم استعلام نمرات دانشجو جهت مجوز دفاع
صدور مجوز دفاع از پروپوزال
فرایندها
ثبت پایان نامه در کتابخانه
عضویت در کتابخانه
خرید کتاب
خرید مجلات فارسی
خرید مجلات لاتین
آئین نامه ها
پایان نامه دوره دکترای عمومی دندانپزشکی
فراخوان جذب کمک های خیرین

دانشکده دندانپزشکی کاشان به منظور تجهیز زیرساخت ها و بخش های درمانی جهت ارائه خدمات بهتر و جامع به هموطنان عزیز و پیشبرد اهداف آموزشی و درمانی دانشکده از خیرین محترم و سایر شهروندان گرامی دعوت به همکاری می نماید. در این راستا خیرین و عموم مردم می توانند جهت این امر خداپسندانه کمک های مالی خود را واریز نمایند...

اطلاعات بیشتر
دانشجو
عضو هیئت علمی
گروه‌های آموزشی
فارغ‌التحصیلان
روسای دانشکده
مشاهده همه
دکتر محمدمهدی دباغ
دکتر محمدمهدی دباغ
1396تاکنون
دکتر محمود سلامی
دکتر محمود سلامی
1391تا1396
عبارت خود را درج و جهت جستجو
تنظیمات قالب