دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جهش تولید با مشارکت مردم

به استناد رای صادره در دویست وبیستمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 91/8/11 با تاسیس دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان موافقت قطعی بعمل آمد. نخستین دانشکده دندانپزشکی کاشان در ۱۳ بهمن ماه سال 1392 و همزمان با  ایام اله دهه فجر  و با پذیرش ۳۵ دانشجو در این شهرستان راه اندازی شد.

 

طول دوره و شکل نظام:

طول دوره دکتری عمومی دندانپزشکی 6 سال است. دروس این دوره در سه قسمت دروس عمومی، دروس علوم پایه و دروس اختصاصی قرار داشته و در سه مرحله ارائه می شوند:

مرحله اول: کلیه دروس عمومی و علوم پایه و 8 واحد از دروس اختصاصی و قبولی در آزمون جامع علوم پایه

مرحله دوم: گذراندن حداقل 180 واحد از از دروس دوره و قبولی در آزمون جامع دندانپزشکی

مرحله سوم: تکمیل دروس دوره و دفاع از پایان نامه

 

واحد های درسی:

  1. کل واحدهای درسی این دوره 217 واحد و به شرح زیر می باشد:
  2. دروس عمومی                  24 واحد
  3. دروس علوم پایه                39 واحد
  4. دروس اختصاصی اجباری       150 واحد
  5. دروس اختصاصی اختیاری      4 واحد ( از 30 واحد موجود)

 

گروه های آموزشی:

دانشکده دندانپزشکی کاشان دارای  10 گروه آموزشی (آسیب شناسی دهان فک و صورت ،ارتودنتیکس، اندودنتیکس، بیماری های دهان فک و صورت، ترمیمی، پروتز های دندانی پریودنتیکس، جراحی دهان فک و صورت، رادیولوژی دهان و دندان،دندانپزشکی کودکان) و تعداد 21 عضو هیات علمی می باشد.

 

کلینیک ویژه دانشکده دندانپزشکی:

کلینیک ویژه دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی کاشان با  زیربنای 2500 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 55 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه با حضور سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جناب آقای دکتر نمکی در روز جمعه مورخ 97/11/12 افتتاح شد.

کلینیک ویژه دانشکده دندانپزشکی دارای جنبه آموزشی و درمانی می باشد  و دانشجویان آموزش های لازم را در زمینه های مختلف فرا می گیرند. در این کلینیک تمامی خدمات درمانی به مردم با تعرفه دولتی انجام می شود.

عبارت خود را درج و جهت جستجو
تنظیمات قالب