اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَهِ وَفی کُلِّ ساعَهٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

5:59:11 PM 1398 / 04 / 27
 

تصویر برداری دهان و فک و صورت(oral & maxillofacial radiology)

یکی از راههای مهم و موثر در تشخیص سریع، قریب به واقعیت و دقیق بیماری های نسج سخت استفاده از رادیوگرافی، تابش اشعه و بهره مندی از به‌کارگیری دستگاههای رادیولوژی است. دیدن پوسیدگی، عفونت انتهای ریشه، ریشه های باقیمانده در زیر نسج، دندان های نهفته یا اضافی، کیست ها و علایم ناشی از وجود بافتهای توموری از کمک های علم رادیولوژی است. رادیوگرافیهای تک دندانی، فکی _ صورتی و سیتی اسکن از ناحیه صورت امروزه جزو درخواست های معمول دندانپزشکان است.

آسیب شناسی دهان(oral pathology)

پاتولوژی یا آسیب شناسی دهان، دانش تشخیص میکروسکوپی بیماری های سرایت کرده به انساج دهان است. در این رشته نمونه ای از نسج بیمار در کنار نمونه نسج سالم مجاور آن در اختیار پاتولوژیست قرار گرفته و وی با تکنیک های خاص رنگ آمیزی و جداسازی و یا دیگر تکنولوژی‌های نوین اقدام به تعیین نوع عارضه نموده وطی یک گزارش مبسوط علمی نتیجه را به پزشک معالج جهت انجام صحیح درمان اطلاع می‌دهند.

تعریف پاتولوژی

PATHOبه معنی اختلال و بیماری آسیب و LOGYنیز به معنی شناسی و در نتیجه PATHOLOGYبه معنی آسیب شناسی است.

تشخیص بیماریهای دهان و دندان (diagnostics dentistry)

ناحیه سر و گردن و به ویژه حفره دهان به علت وجود انساج پر خون و عصب و همچنین حضور بافتها و اندامهای حساس و مهم در زندگی انسان از اهمیت خاصی برخوردار است. بروز اغلب بیماری ها در بدن با بروز علایمی در داخل دهان همراه هستند. آفت، زخم های دهانی، ضایعات توموری و شبه توموری و بثورات مخاطی شکل بروز اغلب بیماریها می باشند. متخصصین تشخیص بیماریها با آگاهی از نشانه های دهانی بیماری های مختلف بدن و امکان نمونه برداری از آنها شانس تشخیص زودرس بیماریهای خطرناک بخصوص سرطانها را افزایش داده و باعث انجام درمانهای به موقع برای بیماران می‌شوند.

   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر