اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَهِ وَفی کُلِّ ساعَهٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

8:05:44 AM 1399 / 03 / 08
 

پس از تزریق بی حسی به خصوص بار اول به دلیل بی حس شدن بافتهای نرم گونه و زبان امکان جویدن آنها و ایجاد زخم وسیع در این قسمتها وجود دارد. لذا والدین می بایست تا برطرف شدن کامل بی حسی مراقب کودک بوده و با قراردادن پنبه در گونه بیمار مانع انجام آن شوند .

 پس از درمانهای فلوراید به مدت نیم ساعت بایستی از شستشوی دهان –خوردن و آشامیدن خود داری نمود.

 در صورت وجود آب و تجویز آنتی بیوتیک توسط دندانپزشک در صورت عدم پاسخ و عدم بهبود آبسه پس از تجویز دارو و تشدید علائم یا بروز تب و بی حال می بایست فوراً به مرکز بیمارستانی جهت دریافت دارو به صورت وریدی مراجعه نمود .

 دندانهای شیری با تخریب زیاد یا پوسیدگی در چند سطح قابل ترمیم نبوده و می بایست توسط روکش محافظت شوند . این روکشها از جنس استیل زنگ نزن و به صورت آماده ( محصول شرکت BMآمریکا) می باشند . بنابراین امکان قراردادن روکش سفید سرامیکی روی دندان شیری به دلیل عدم امکان قالب گیری از این دندانها وجود ندارد .

پس از قراردادن روکش استیل (SSC)روی دندان روز اول به دلیل آزردگی بافت لثه و فشار روی لثه امکان اظهار ناراحتی از سوی کودک وجود دارد . می توان از مسکن خفیف مانند شربت استامینوفن و ماساژ با آب نمک استفاده کرد .

دندانهای قدامی شیری از زمان رویش آنها در نوزادی به دلیل مصرف شیر در طول شب ( شیر مادر یا شیر خشک) در معرض پوسیدگی وسیع می باشند . بنابراین بایستی از مصرف شیر پس از یکسالگی در طول شب خود داری نمود و در صورت عدم امکان ترک آن، والدین بایستی با گاز مرطوب یا دادن آب توسط شیشه دیگری ، پس از مصرف شیر دندانها را پاک کنند .

به دلیل عدم امکان قراردادن پین در ریشه دندانهای شیری ، در صورت تخریب زیاد دندانهای قدامی بالا ، امکان ترمیم این دندانها به صورت ترمیم با دوام و دائمی وجود ندارد و این ترمیم ممکن است پس از بریدن غذا یا ضربه به آنها جدا شود.لذا دندانهای قدامی بالا با تخریب زیاد تنها در صورت رضایت والدین و فقط جهت حفظ زیبایی ترمیم می شوند .

   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر