اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَهِ وَفی کُلِّ ساعَهٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

9:59:50 PM 1399 / 03 / 05
 

مراقبت های پس از درمان ریشه:

تا 2 ساعت از خوردن غذای سفت با دندان درمان شده خودداری شود.


تا 24 ساعت از طرف مقابل برای خوردن غذا استفاده شود.


آنتی بیوتیک و داروی تجویز شده توسط دندانپزشک کامل و سر ساعت استفاده شود.


چون دندان روت کانال یا درمان ریشه شده ترد و شکننده است، دندان باید روکش شود. قبل از روکش با احتیاط از دندان استفاده شود.


بخاطر داشته باشید بطور کلی همیشه درصدی شکست درمان در همه درمانهای پزشکی وجود دارد که این درصد بدلیل شرایط خاص این بیماری تقریبا بالا است.


به همراه درمان ریشه و ایجاد التهاب در اطراف ریشه دندان، شاهد وجود درد متعاقب قرار گرفتن دندان ها بر روی هم و یا درد خودبخود هستیم. این علامت طبیعی بوده و پس از گذشت مدت زمانی بهبود می یابد. استفاده از ضد التهاب ها و مسکن به دنبال درمان روت کانال توصیه می گردد.

در صورت بروز علائم آبسه دندانی بعد از درمان ریشه و مشاهده علائمی مانند پیشرفت آبسه ، تب  ،  بی حالی واشکال در بلع  ،   استفاده سرخود از آنتی بیوتیک به هیچ وجه توصیه نمی شود . در صورت بروز این علائم باید در اولین فرصت به دندانپزشک معالج مراجعه نموده تا اقدامات درمانی لازم بعمل آید زیرا باقی ماندن این حالت بسیار خطرناک است.

 

   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر