اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَهِ وَفی کُلِّ ساعَهٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

5:39:33 PM 1397 / 11 / 01
 
اخبار دانشکده

آغاز انجام جراحی دندان های نهفته وسایر جراحی های دهان نظیر انجام بیوپسی ها

آغاز انجام جراحی دندان های نهفته وسایر جراحی های دهان نظیر انجام بیوپسی ها توسط دانشجویان دانشکده دندانپزشکی بصورت همزمان دو جراحی با حضور آقای دکتر مهدی عرفانیان وآقای دکترامیر سالار سید یاحسین اساتید بخش جراحی دهان وفک وصورت

انجام جراحی های دهان و از جمله دندانهای نهفته در طرح درس وزارتخانه ابلاغ شده است اما به دلیل حساسیت کار و فراهم نبودن زیرساخت های درمانی در بسیاری از دانشکده های دندانپزشکی انجام نمی شود. هزینه انجام این خدمات در بخش غیر دولتی بسیار بالا می باشد و با آغاز انجام این خدمت در سطح دولتی موقعیت مناسبی برای ارائه خدمات به شهروندان گرامی می باشد تا علاوه بر آموزش دانشجویانی که در آینده نزدیک دندانپزشکان مسئول کشور هستند و توانمندی های آنان ، خدمت مناسبی به اقشار اجتماعی هم داده شود. اصول جراحی های دهان از موارد بسیار پرکاربرد و فوق العاده مهم در حیطه شغلی دندانپزشکی می باشد که آموزش غیر اصولی یا ناکامل آن منجر به تولید فارغ التحصیلان ناکارآمد در حیطه درمان خواهد شد. و عملاً باعث آسیب اقشار جامعه به دلیل توانمند نبودن درمانگران می شود. با توجه به تازه تاسیس بودن دانشکده دندانپزشکی کاشان، در ترم تحصیلی کنونی اولین ترم ارئه انجام واحدهای جراحی عملی جهت جراحی های دهان و دندانهای نهفته بودکه با پیگیری های مکرر و مستمر انجام شده از طرف بخش جراحی فک و صورت دانشکده و تمهید زیرساختهای آموزش و انجام جراحی ها و مساعدت مسئولین محترم دانشکده و دانشگاه جهت آماده سازی زیرساختها و تجهیزات لازم ، مفتخر به ارائه به موقع و طبق زمان بندی این واحد عملی به دانشجویان شدیم. این در حالی است که در بسیاری از مراکز آموزشی دیگر ارائه و آموزش این واحد به دلیل مسائل مختلف، انجام نمی گردد.

با توجه به توضیحات داده شده بخش جراحی فک و صورت دانشکده آمادگی خود را مبنی بر ارائه خدمات مربوط به جراحی های دهان و دندان های نهفته در حیطه کار دندانپزشکی عمومی و طبق دستورالعملها و کوریکولوم وزارتخانه اعلام می کند. این اقدامات درمانی با توجه به آموزشی بودن دانشکده توسط دانشجویان محترم تحت نظارت اساتید بخش جارحی دهان، فک و صورت انجام می گیرد.

خدمات شامل انجام: نمونه برداری(بیوپسی)، جراحی دندان های رویش نیافته و نیمه نهفته، خارج کردن دندان ها به روش جراحی و ... (سایر خدمات جراحی در حیطه کار دندانپزشکان عمومی)

ساعت : 9:48 -  روز  : دو شنبه  - 24 /  2 / 1397 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :211

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر