اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَهِ وَفی کُلِّ ساعَهٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

10:46:19 AM 1399 / 03 / 11
 
اخبار دانشکده

آیت اله قاضی

دستورات آیه ا..قاضی در باره ماه رجب

علیکم بقرائه القرآن! دراین ماه‌ها قرآن را تلاوت کن و ملتزم و معتصم به خدا بشو! کسی که اعتصام به خدا پیدا کند، خداهم خود را به او نشان می‌دهد.قرآن که می‌خوانید، در این سه ماه از یک جزء کمتر نباشد، درهرروز یک جزء

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری شبستان؛ این دستورات مربوط به سال 1357 هجری قمری یعنی 9 سال پیش از رحلت آیت‌الله‌ قاضی به سال 1366قمری است که در آن، ضمن وصیتی به شاگردان خود، اهمیت سه ماه مبارک رجب، شعبان و رمضان را متذکر شده‌اند. در مطلب حاضر ابتدا سخنان مرحوم علامه طهرانی و سپس متن وصیت مرحوم قاضی به شاگردان خود آمده است.

تنبَّه! متوجّه باش! آگاه باش! که شهر‌های حُرُم داخل شد که اولین آنها رجب است. بیدار شو، برای آنکه توشه خوبی برای خود برداری! شب‌های این ماه را بیدار باش و روزهای آن را روزه بگیر، به جهت شکر خداوند که به تو روزی کرده و مخواب مگر به مقدار کم! و چه بسیار عاشقان دل‌ سوخته‌ای که شب را نمی‌خوابند. نماز شب را به نحو بیدار و خواب به جای آور؛ یعنی چند رکعتی نماز بخوان و کمی بخواب و سپس بیدار شو!

قرآن را تلاوت کن؛ ولی تندتند نه، آرام‌آرام بخوان

کتاب حق، قرآن را تلاوت کن؛ ولی تندتند نه، آرام‌آرام بخوان و با بهترین صوتی که داری! چه، قرآن کتاب وحی است و نور قرآن، ظلمت‌ها را تبدیل به نور می‌کند و می‌درخشاند.

ساعت : 8:12 -  روز  : شنبه  - 13 /  2 / 1393 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :874

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر